Zaproszenie na wystawę / InvitationIt makes great pleasure for me to invite you to the "Raw" Exhibition, to be held in RUBINSTEIN HOTEL on Szeroka Street in Krakow from 8th to 31st March, 2015.

***
8 marca 2015 roku, o godz. 17.00,  w historycznych piwnicach HOTELU RUBINSTEIN****  otwarta zostanie wystawa moich prac opatrzonych wspólnym tytułem „Czułe Miejsca”. Ekspozycję będzie można oglądać do końca marca.

Po około pięcioletniej przerwie artystka wróciła do intensywnej działalności twórczej i w ciągu zaledwie pół roku zorganizowała kilka swoich wystaw (w Kanadzie i w Krakowie). Kolejną z nich będzie prezentacja najnowszego cyklu obrazów akwarelowych pt. „Czułe miejsca”. Jak mówi malarka, jest to najbardziej osobisty zbiór, jaki do tej pory stworzyła. Choć bardzo lakonicznie, podsumowuje w nim najważniejsze wątki swojego życia. Niebezpośrednio i bardzo subtelnie autorka przemyca pewne skojarzenia. Łączy wspólnym mianownikiem trzy zagadnienia: Żywioł, Miasto, Ciało. Nie narzuca jednak żadnego kodu ich odczytywania, lecz pozwala odbiorcy na swobodną interpretację.

Twórczość Beaty Pałach toczy się dwubiegunowo. Z jednej strony malarka proponuje obrazy konceptualne, komentujące współczesny styl życia, sięgając przy tym do stylistyki plakatu i sztuki Pop Artu (cykl „Dzika Natura”). Równolegle zaś tworzy ekspresyjne prace będące wynikiem nieustannych poszukiwań formalnych. Eksperymentuje z jednym z najtrudniejszych mediów malarskich, jakim jest akwarela. Wynikiem tych prób są abstrakcyjne obrazy z cyklu „Zielniki”, czy właśnie „Czułe miejsca”.

Wernisaż wystawy: 8 marca 2015, godz. 17.00
Czas trwania wystawy: 8 – 31 marca 2015
HOTEL RUBINSTEIN****
ulica Szeroka 12
31-053 Kraków